November 27, 2022

Musk në G20: Alienët, tunele të thella, transport raketash

I ulur në errësirë, i veshur me një këmishë tradicionale indoneziane dhe i rrethuar me qirinj, Elon Musk ofroi një vizion të së ardhmes që përfshin alienët, tunele të thella dhe transport me raketa.

Pronari i Twitter foli nëpërmjet lidhjes video me drejtuesit e biznesit në Bali në periferi të samitit të G20, me vetëm fytyrën dhe duart e tij të dukshme në një ekran të zi.

“Ne humbëm energjinë 3 minuta para kësaj thirrjeje. Kjo është arsyeja pse unë jam plotësisht në errësirë, “i tha ai moderatorit manjati indonezian Anindji Bakrie.

Musk u pyet pse nuk udhëtoi në ishullin tropikal indonezian dhe shefi i ri i Twitter-it bëri shaka se “ngarkesa e tij e punës është rritur shumë kohët e fundit” që kur mori drejtimin e gjigantit të mediave sociale.

Ai nuk tha shumë për blerjen e saj të diskutueshme, e cila përfshinte pushimin nga puna të mijëra punonjësve dhe futjen e një tarife verifikimi.

Në vend të kësaj, biseda u kthye në tunele të gërmuara thellë nën tokë për të luftuar bllokimin, udhëtimin me raketa nëpër botë në më pak se 1 orë dhe zbulimin e jetës aliene në hapësirë.
“Ne mund të gjejmë qytetërime jashtëtokësore ose të zbulojmë qytetërime që kanë ekzistuar miliona vjet më parë,” tha ai.

“Unë mendoj se do të ishte tepër interesante, të shkosh atje dhe të eksplorosh galaktikën.”

Reuters